PARAFIA WOJSKOWA ŚW. JANA BOŻEGO
Aktualności
 Obchody święta niepodległości
11.11.2016
...

11 listopad - Obchody święta niepodległości w Zamościu rozpoczął marsz niepodległości, a tuż po nim  została odprawiona Msza święta w Katedrze Zamojskiej.  Mszę koncelebrowałem wraz z księżmi parafii zamojskich modliliśmy się w intencji Naszej Ojczyzny.

       Po uroczystej Mszy Świętej przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, parlamentarzyści, przedstawiciele zamojskich szkół i uczelni, przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz mieszkańcy Zamościa świętowaliśmy na Rynku Wielkim przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Marszałka Józefa Piłsudskiego.  Po wystąpieniu prezydenta miasta Zamościa –  Andrzeja Wnuka, odczytany został apel pamięci i oddano salwę honorową. Następnie przedstawiciele poszczególnych społeczności złożyli wieńce na płycie Rynku Wielkiego. Część oficjalną zakończyła defilada z udziałem żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych.
Uroczystości z okazji 11 listopada zakończyła sesja plenarna, która odbyła się w Ratuszu na Rynku Wielkim. Udział wzięli w niej wszyscy zaproszeni goście razem ze mną.

...


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych